HAKKIMIZDA

123 12345

Çekmeköy Tıp Merkezi

İstanbul Anadolu yakasında bulunan eski yerleşim birimlerinden biri olan Çekmeköy, alanında uzman ve başarılı bir çok tıp merkezi, poliklinik ve hastaneye sahiptir. Çekmeköy Tıp Merkezi, Çekmeköy ilçesinde bulunan, alanında uzman ve başarılı doktorlar ile hizmet veren tıp merkezleri arasında en köklü olanlarıdır.

Çekmeköy Tıp Merkezi Hakkında

Çekmeköy Tıp Merkezi, İstanbul Anadolu yakasının Çekmeköy semtinde 20 yılı aşkın süredir hastalarına güvenli ve kaliteli hizmet veren kapsamlı bir tıp merkezidir. Bu merkez günümüzden yaklaşık 20 yıl önce, 2004 yılının Ağustos ayında kapılarını hizmete açmıştır ve o günden beri kendini ve çevresini geliştirerek yoluna kendinden emin bir şekilde devam etmektedir.

Çekmeköy Tıp Merkezi 20 yıldır hastalarına güvenle hizmet vermenin gururunu yaşamaktadır. Merkezin ilkeleri arasında en başta gelen her zaman insan sağlığına verilen önceliktir. Çekmeköy Tıp Merkezi her geçen gün, gelişen teknolojinin tıp sektörünü de ilgilendimesinden sebep sürekli bir gelişim ve bir büyüme içerisindedir. En son teknoloji tıp araç gereçlerine sahip olmak merkez için çok önemli bir faktördür.

Çekmeköy Tıp Merkezi hastalarının yakın ilgisi, sevgisi ve saygısı ile bitmek tükenmek bilmeyen çalışma aşkını, özverisini ve özenini birleştirip uzun yıllar hastalarına kaliteli bir hizmet vermek amacında. Bu amacı için çabalarını ve çalışmalarını hızla ve güvenle sürdürmekte.

Çekmeköy Tıp Merkezi Genel Hizmet Alanları

20 yılı aşkın süredir hastalarına kaliteli ve güvenilir bir hizmet veren Çekmeköy Tıp Merkezi, hastaları için bir çok sağlık alanında kapsamlı ve yetkin bir hizmet vermektedir. Çekmeköy Tıp Merkezi hizmet alanları içerisinde hem sağlık, hem estetik hem de bakım bölümlerinde bir çok seçenek bulunur.

Bu bölümler arasında nöroloji, radyoloji, ve kadın doğum gibi ciddi sağlık konularını içeren bölümlerin yanında acil, dahiliye, çocuk sağlık gibi daha genel ve hastalar tarafından daha sık başvurulan sağlık alanları da bulunmaktadır. Çekmeköy Tıp Merkezi bahsedilen bu sağlık alanlarında işinde uzman doktolara ve sağlık çalışanlarına sahiptir.

Çekmeköy Tıp Merkezinde hizmet verilen bir başka sağlık alanı ise cildiye bölümüdür. Cildiye bölümü genel anlamda her yaştan hastanın yaşayabileceği problemleri kapsaması açısından son derece önemlidir. Bu bölümde hastaların cilt hastalıkları ve cilt problemleri ele alınır gerekli muayene yapıldıktan sonra hastaya teşhis koyulur ve uygun tedavi yöntemi ile hasta iyileşme sürecine alınır.

Bu bölüm cilt kuruluğu, egzema, mantar ve benzeri cilt hastalıklarının tedavi ve iyileşme süreçlerini kapsar. Bu tedaviler hasta bireyin sahip olduğu hastalığa ve spesifik durumuna göre değişim gösterebilir. Ancak genel anlamda cildiye bölümü tarafından en çok uygulanan tedavi yöntemleri ilaç ile tedavi yöntemleridir.

Tıp merkezinde bulunan bir diğer salık bölümü kulak burun boğaz, kulak ve iç kulak, burun ve solunum yolları ve boğaz hastalıklarını içeren ve kapsam alanı oldukça geniş olan bir bölümdür. Bu bölüme her yaştan ve her profilden hasta başvurabilmektedir. Kulak burun boğaz bölümü tarafınca ilgilenilen hastalıklar halk arasında nispeten yaygın olan, eski ve genelde ilaçlı tedavi yöntemleri ile çözülebilen hastalıklardır. Bu hastalıklara örnek vermek gerekirse, özellikle ülkemizde son derece yaygın olan sinüzit ve kronik sinüzit hastalıkları örnek verilebilirler.

Çekmeköy Tıp Merkezi tarafından verilen bir diğer sağlık hizmeti ve bölümü ise diyet ve beslenme bölümüdür. Diyet ve beslenme, kilo problemi yaşayan hastaların başvurduğu bir bölümdür. Bu bölüme genel anlamda her yaş grubu ve profilden hasta başvurabilir. Diyet ve beslenme bölümü kilo alma ya da kilo verme gibi, kişilerin sağlıklı kilo ve beden ölçülerine getirilmesini sağlayan tedavileri içerir. Bu tedavilerde hasta genelde bir beslenme programı içerisine alınır ve belli hayat düzenlemeleri ile eski sağlığına kavuşturulmaya çalışılır.