LAZER EPİLASYON

LAZER EPİLASYON

Dünyanın En Güçlü Tarama DİODE LAZER SİSTEMİ

EDA EPİ EPİLASYONDA EN HIZLI TARAMA DİOD LAZER SİSTEMİDİR

FDA onaylı LEDA EPİ Tarama Diyot Lazer sistemi tüm cilt tipleri için çok hızlı epilasyon imkanı sağlayan yeni standartlar belirlemektedir.

Hız | Konfor ve maksimum klinik sonuçlar LEDA EPİ Tarama Diyot Lazer'in başlıca değişmezidir. Leda Epi dünya lazer teknolojisinde 4. neslin ilk temsilcisidir. LEDA EPİ Tarama Diyot Lazer Epilasyon sistemi şu ana kadar bilinen Tüm lazer sistemlerinden en az 3 kat hızlıdır.

LEDA EPİ 50X12mm spot büyüklüğü ve eşsiz tarama teknolojisi ile en hızlı lazer sistemidir. Büyük spot başlığı; hızlı, homojen ve yüksek penetrasyon derinliği ile tedavi imkanı sunar.

Küçük spot başlığı ile de gizli alanlarda mükemmel bir tedavi seçeneği sunar.

TÜM CİLT VE KIL TİPLERİNDE EPİLASYON

Klinik çalışmalar ile LEDA EPİ Tarama Diyot Lazer Epilasyon'nun tüm cilt tipleri için güvenilir ve uzun ömürlü sonuçlar sağladığı kanıtlanmıştır.

LAZER EPİLASYON GÜVENLİ MİDİR?

Lazer epilasyon vücuttaki istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılmak suretiyle kalıcı olarak yok edilmesidir. Belli aralıklarla tekrarlanan seanslar sonrasında cilt ve kıl yapısının uygun olması halinde uygulama yapılan bölgedeki kılların bayanlarda % 70 - % 90’ı, baylarda ise % 60 - % 90’i kalıcı olarak temizlenir. Geriye kalan tüyler ise ince, açık renkli ve kozmetik önemi az olanlardır.

Lazer epilasyon doğru uygulandığında herhangi bir zararı yoktur.

Lazer epilasyon seansından önce;

·Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerin cilt rengi güneş veya solaryumdan bronzlaşmamış olup, seans sırasında kişinin gerçek ten rengine yakın olmalıdır.

·Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız, epilatör) yapılmamış olmalıdır.

·Uzayan kıllar seanstan en son 2-3 gün öncesine kadar vücutta jilet veya makas ile, yüz bölgesinde makas ile kısaltılabilir.

·Lazer epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır.

·Lazer uygulaması yapılırken cilt üzerinde makyaj malzemesi bulunmamalıdır.

Lazer epilasyon seansından sonra;

·Lazer uygulamasından 2 haftaya kadar güneşe maruz kalınmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (özellikle yüz bölgesi için) yüksek koruma (SPF 30) faktörlü kremler kullanılmalıdır.

·Seans aralarında güneşlenerek yada solaryum ile bronzlaşmış olmak durumunda güneşlendikten 3 hafta sonra kese-peeling yapılarak işleme girilebilir. Ancak yoğun bronzluk durumunda seansınız ten renginiz normale yaklaşana denk ertelenecektir.

·Lazer epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.

·Lazer Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ila birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir.

·Bazı kişilerde işlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşursa da tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçecektir.

·Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar.

Neden birden fazla seansı gerekmektedir?

Vücudumuzdaki kılların oluşma, gelişme ve dökülme gibi farklı yaşam evreleri vardır. Aynı bölgede farklı evredeki kıllar bir arada bulunmaktadır. Kılın lazere en duyarlı olduğu evreyi bulmak için lazer uygulaması belli aralıklarla tekrarlanmalıdır.

UZM.DR.METİN ÇAKIR ANLATIYOR
DİYETİSYEN BUSE TOPÇU ANLATIYOR