ÇEKMEKÖY TIP MERKEZİ HAKKINDA

ÇEKMEKÖY TIP MERKEZİ HAKKINDA

Çekmeköy Tıp Merkezi ve Hizmet Alanları

Çekmeköy Tıp Merkezi

İstanbul Anadolu yakasında bulunan eski yerleşim birimlerinden biri olan Çekmeköy, alanında uzman ve başarılı bir çok tıp merkezi, poliklinik ve hastaneye sahiptir. Çekmeköy Tıp Merkezi, Çekmeköy semtinde bulunan, alanında uzman ve başarılı olan bu tıp merkezleri arasında en eski olanıdır.

Çekmeköy Tıp Merkezi Genel Hizmet Alanları

20 yılı aşkın süredir hastalarına kaliteli ve güvenilir bir hizmet veren Çekmeköy Tıp Merkezi, hastaları için bir çok sağlık alanında kapsamlı ve yetkin bir hizmet vermektedir. Çekmeköy Tıp Merkezi hizmet alanları içerisinde hem sağlık, hem estetik hem de bakım bölümlerinde bir çok seçenek bulunur.

Bu bölümler arasında nöroloji, radyoloji, üroloji ve kadın doğum gibi ciddi sağlık konularını içeren bölümlerin yanında acil, dahiliye, çocuk sağlık, kulak burun boğaz gibi daha genel ve hastalar tarafından daha sık başvurulan sağlık alanları da bulunmaktadır.

Cildiye Bölümü

Çekmeköy Tıp Merkezinde hizmet verilen bir başka sağlık alanı ise cildiye bölümüdür. Cildiye bölümü genel anlamda her yaştan hastanın yaşayabileceği problemleri kapsaması açısından son derece önemlidir. Bu bölümde hastaların cilt hastalıkları ve cilt problemleri ele alınır gerekli muayene yapıldıktan sonra hastaya teşhis koyulur ve uygun tedavi yöntemi ile hasta iyileşme sürecine alınır.

Bu bölüm cilt kuruluğu, egzema, mantar ve benzeri cilt hastalıklarının tedavi ve iyileşme süreçlerini kapsar. Bu tedaviler hasta bireyin sahip olduğu hastalığa ve spesifik durumuna göre değişim gösterebilir. Ancak genel anlamda cildiye bölümü tarafından en çok uygulanan tedavi yöntemleri ilaç ile tedavi yöntemleridir.

Kulak Burun Boğaz Bölümü

Kulak burun boğaz bölümü kulak ve iç kulak, burun ve solunum yolları ve boğaz hastalıklarını içeren ve kapsam alanı oldukça geniş olan bir bölümdür. Bu bölüme her yaştan ve her profilden hasta başvurabilmektedir. Kulak burun boğaz bölümü tarafınca ilgilenilen hastalıklar halk arasında nispeten yaygın olan, eski ve genelde ilaçlı tedavi yöntemleri ile çözülebilen hastalıklardır. Bu hastalıklara örnek vermek gerekirse, özellikle ülkemizde son derece yaygın olan sinüzit ve kronik sinüzit hastalıkları örnek verilebilirler.

Diyet ve Beslenme Bölümü

Diyet ve beslenme bölümü kilo problemi yaşayan hastaların başvurduğu bir bölümdür. Bu bölüme genel anlamda her yaş grubu ve profilden hasta başvurabilir. Diyet ve beslenme bölümü kilo alma ya da kilo verme gibi, kişilerin sağlıklı kilo ve beden ölçülerine getirilmesini sağlayan tedavileri içerir. Bu tedavilerde hasta genelde bir beslenme programı içerisine alınır ve belli hayat düzenlemeleri ile eski sağlığına kavuşturulmaya çalışılır.

Üroloji

Üroloji bölümü erkek sağlığını ilgilendiren ve idrar yolları hastalıkları gibi durumların teşhisleri için son derece etkili ve önemli olan bir sağlık bölümüdür. Üroloji bölümünde cinsel hastalık tespit ve tedavilerinin yanında böbrek tümörü gibi ciddi durumların da tedavi ve teşhis süreçlerini içerir. Bu bölüm üzerine başvuran bireyler genelde yetişkin erkekler olmak ile birlikte genç ve çocuk erkek bireyler de üroloji bölümünü ilgilendiren sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilmektedirler.

UZM.DR.METİN ÇAKIR ANLATIYOR
DİYETİSYEN BUSE TOPÇU ANLATIYOR