Beslenme ve Diyetetik

Birimimizde toplumda sağlıklı beslenme bilincini oluşturmak ve hastaların iyileşme sürecini destekleyecek beslenme ve diyet hizmetleri sunulmaktadır.

Beslenme ve Diyet bölümlerimizde alerji-besin İntoleransı, diyabet ve gebelik durumlarına özgü beslenme, kalp-damar hastalıkları ve diğer hastalıklara özgü beslenme planları ile kilo yönetimi programları oluşturulmakta, yeme bozuklukları ve Obezite'nin tanı ve tedavisine de yer verilmektedir.

Çağın hastalıkları olarak gösterilen Obezite, diyabet ve hipertansiyon tabloları düzensiz ve dengeli olmayan beslenme sürecinin bir sonucudur. Hastalıkların önlenmesi açısından etkili olduğu kadar hastalıklardaki tedavi döneminde de çok önemli bir yeri olan beslenme düzeninin şekillenmesi konuya hakim beslenme uzmanının kontrolünde olmalıdır. Özel Çekmeköy Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Kliniği olarak öncelikle bireysel yaşam tarzınızı değerlendiriyor, vücut analizinizden sonra karşılıklı görüşerek bir beslenme programı hazırlıyoruz. Yine size özel belirlenen aralıklarda hedef kiloya ulaşıncaya kadar bir araya gelip tekrar vücut analizinizi yapıyor ve gerektiğinde yeni bir beslenme programı hazırlıyoruz. Hedef kiloya ulaştıktan sonra koruyucu beslenme programı ile ideal kilonuzda kalmanızı ve sağlıklı yaşam tarzınızı sürekli kılmayı istiyoruz.

Untitled-1