Radyoloji

Radyoloji

Doğru tanıya en hızlı ve en etkin şekilde ulaşmak için görüntüleme yöntemleri kullanılır. Kliniğimizde 4 boyutlu ultrasonografi, renkli doppler ultrasonografi, röntgen ve diş incelemeleri için panoramik röntgen cihazı bulunmaktadır.

Röntgen

Kliniğimizde röntgen departmanında, tüm vücut organlarının direkt grafikleri çekilmektedir. Ortopedik tetkikler yapılmaktadır.

Ultrasonografi

Teşhiste önemli bir yere sahiptir. Karaciğer, safra kesesi, böbrekler gibi batın içi organların yanı sıra tiroid ve meme gibi yüzeysel doku incelemeleri de yapılmaktadır.

Renkli Doppler Ultrasonografi

Doppler ile doku ve organların damarsal yapıları detaylı bir şekilde ortaya konabilir. Hamilelikte anne ve bebeğin damarsal yapılarında ileri tetkik yapılır.

Dört Boyutlu (4D) Ultrasonografi

4 boyutlu çekim sırasında anne karnındaki bebeğin 3 boyutlu görüntülerinin fotoğraf kareleri şeklinde eş zamanlı olarak görüntülenip kaydedilmesidir. 4D ultrason cihazı ile erken dönemde cinsiyet, yarık damak, yarık dudak, eksik parmak, beyin ve omurilikten kaynaklanan rahatsızlıkların tanısı konulabilmektedir. Ense kalınlığı ölçümü ile tarama yapılabilmektedir.

Untitled-1